Yükleniyor

ANABİLİM TÜBİTAK BAŞARILARI
TÜBİTAK’TA BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Anabilim Eğitim Kurumları, 35 yıllık köklü geçmişi ile öğrencilerini hem akademik, kültür, sanat, spor, yabancı dil alanlarında hem de 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçları gerçekleştirebilmek için çizdiği yol haritasında, ulusal ve uluslararası prestije sahip TÜBİTAK önemli bir yere sahip.

TÜBİTAK proje yarışmalarıyla, genç beyinlerin bir bilim insanı gibi çalışıp bilimsel gelişmelere katkı sağlamaları ve gençlerin eğitim hayatına özellikle de üniversite süreçlerinda fayda sağlamak amaçlanıyor. TÜBİTAK projelerinde belli dereceler elde eden öğrenciler, üniversite sınavında ek puan hakkı, üniversite burs imkânı, kurumdan alınan referans mektubuyla yabancı üniversitelerde kabul görme gibi kazanımlara sahip oluyor.

 Her yıl ortaokuldan liseye kadar birçok alanda bölge finallerinden, Türkiye finallerine, hatta Dünya birinciliğine kadar elde ettiği başarıları ile bu alanda bir otorite olduğunu gösteren Anabilim Eğitim Kurumları’nda, bu eğitim öğretim yılı için de çalışmalar çoktan başladı.

TÜBİTAK adına proje konularını ve alanlarını belirleyen öğrencilerin ve onlara danışmanlık yapan öğretmenlerin, Proje Koordinatörlüğü tarafından eğitimleri de tamamlandı. Bu zorlu ama bir o kadar da keyifli geçen süreçte emek verecek olan başta Proje Koordinatörümüz Özgür İsa Tekin ve Koordinatör Yardımcımız Gülhan Gürsoylar’a sonra da tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Anabilim, 4 projeyle TÜBİTAK Yarışması’nda bölge finalinde


Her yıl TÜBİTAK yarışmalarında birçok alanda Türkiye birinciliğinden dünya birinciliğine kadar uzanan başarılar elde eden Anabilim, bu alanda otorite olduğunu bir kez daha belgeledi. 15. TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışması’nda başarının adresi yine değişmedi.

Biyoloji alanındadanışman öğretmeniz Berna Akbez ve öğrencimiz Rüzgar Semiz, “Sağlıklı Beslenme”,

Türkçe alanındadanışman öğretmeniz Uğur Düzgün ve öğrencilerimiz Umay Ada Şahin ile Atakan Parlar “Dil ve Edebiyat”,

Tarih alanındadanışman öğretmenimiz Uğur Düzgün ve öğrencimiz Duru Bıyıklıoğlu “Kültür ve Miras”,

Coğrafya alanındadanışman öğretmenimiz Hanife Çalışkan ve öğrencilerimiz Eda Aygün ile Poyraz Özcan “Su Okuryazarlığı” projesiyle yarışmaya katıldı.

Anabilim, 4 projeyleMarmara Bölge Finali’nekatılım hakkı kazandı. TÜBİTAK sürecimizde “Coğrafya Projemiz”, alanında 1. olarak okulumuzu Türkiye Finalleri’ndebaşarı ile temsil etti. 15. TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışması’nda okulumuzu başarıyla temsil eden öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Resim Başlığı


ANABİLİM TÜBİTAK'TA TÜRKİYE 2'NCİSİ


Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Nil Deniz ŞENTÜRK ve Duru DORA danışman öğretmenleri Yasin KAPLAN ile birlikte Coğrafya branşı ve Tarım Teknolojileri ve Seracılık alanında hazırladıkları "Yapay Akifer ile Özgün Sulama Sistemi" adlı projeleri ile Türkiye 2.liği derecesine ulaşarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
Resim Başlığı


Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda Avion takımı ile Türkiye finaline kalmıştır.


    Eğitim sektöründe 30 yılı aşkın süredir sayısız öğrenci yetiştirerek başarılara imza atan Anabilim Eğitim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda Döner Kanat kategorisinde Avion Takımı ile finale kaldı.


    Çağdaş bilgi ve teknolojilere ulaşabilen, teknoloji ve bilgiyi tüketen değil üreten bir toplum olmak için eğitimin niteliğini çağdaş ve bilimsel normlar ışığında artırmamız gerektiğini belirten Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi Seda Kılıç Aytaçlı, TÜBİTAK İHA Yarışması’nda elde ettikleri başarı hakkında şunları dile getirdi:

    “Biz Anabilim Eğitim Kurumları olarak bilim ve sanat üreten, soran, sorgulayan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Girişimcilik ve inovasyon tabanlı çalışmaları her zaman destekliyoruz. Bunu yaparken de konusunda uzman kişi ve kurumlardan destek alıyoruz. İnsansız Hava Araçları Yarışması sürecinde de Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin de desteğini alarak başarılı bir yapılandırma sürecini tamamladık. TÜBİTAK 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması çalışmaları kapsamında özgün bir tasarıma sahip olan insansız hava aracımız üretim sürecinin ardından açık alan çalışmaları kapsamında hem pilotlu hem de otonom sistem uçuşlarını başarı ile gerçekleştirmiştir. Daha lise sıralarında havacılığa gönül veren ve bu süreçte yorulmadan azimle çalışan öğrencilerimize ve kendilerine desteklerini esirgemeyen danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”Resim Başlığı


ANABİLİM'DEN TÜBİTAK’TA BİR BAŞARI DAHA!


14. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Anabilim Sancaktepe Ortaokulu ve Anabilim Ümraniye Ortaokulu’ndan 16 öğrencimiz danışman öğretmenleri Selin Gökoğlu, Gülhan Gülsoylar, Şule Aydemir, Uğur Düzgün, Fatma Selvi ve Rıdvan Çolakoğlu’nun danışmanlığında 6 branştan 8 proje ile yarı finale (bölge finali) kalmıştır. Öğrencilerimizin kendi branşlarından bölge 1.liğine ulaşanlar, Türkiye Finali’nde yarışma hakkı kazanacaklardır. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl coronavirüs salgını nedeniyle 11-15 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılacak olan online jüri değerlendirme süreci sonunda branşlarında bölge birincisi olan öğrenciler Türkiye finalinde yarışmaya hak kazanacaktır.


Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Resim Başlığı


Tübitak 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölge Finali Ataşehir Dereceleri - Mart 2020


9-12 Mart 2020 tarihlerinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kültür Merkezinde düzenlenen TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölge Finaline Ataşehir ilçesinden 13 proje davet edilmiştir.  


Coğrafya - Anabilim Fen Lisesi 1.lik 
Öğrenciler: Duru DORA - Nil Deniz ŞENTÜRK

Danışman: Yasin KAPLAN


Coğrafya - Anabilim Fen Lisesi 2.lik 
Öğrenciler: Samih Aydın DERMAN - Ada Özgür ÖZKEFELİ

Danışman: Yasin KAPLAN


Sosyoloji - Anabilim Fen Lisesi 3.lük 
Öğrenciler: Lütfiye Derya VANİİ - İrem KUTLUAY

Danışman: Gülhan GÜRSOYLAR


Tüm Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Resim Başlığı


ANABİLİM'DEN TÜBİTAK'TA 3 DERECE!


51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölge Finali'nde (yarı final) Anabilim Anadolu Lisesi ve Anabilim Fen Lisesi öğrencileri 7 proje ile 6 farklı alandan okullarımızı temsil ettiler. Ülkemizin en prestijli bu proje yarışmasında öğrencilerimizden Nil Deniz Şentürk ve Duru Dora coğrafya alanında tarım teknolojileri ve seracılık temasındaYasin Kaplan danışmanlığında hazırladıklarıYapay Akifer adlı projesi ile  1.olmuşlardır. Öğrencilerimiz bu başarı ile 1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında Diyarbakır'da düzenlenecek olan Türkiye finalinde okulumuzu temsil edeceklerdir. Ayrıca öğrencilerimizden Aydın Derman ve Ada Özkefeli coğrafya alanında STEAM temasında Yasin Kaplan danışmanlığında hazırladıkları Hava Kalitesi Ölçüm Cihazı adlı projesi ile 2. olurken öğrencilerimizden Derya Vanii ve İrem Kutluay ise Gülhan Gürsoylar danışmalığında sosyoloji alanında insan hakları ve demokrasi temasında hazırladıkları Lise Öğrencilerinde İstismar Algısı adlı proje ile 3. olmuşlardır. Süreçte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...Resim Başlığı


ANABİLİM’DEN TÜBİTAK’TA BİR BAŞARI DAHA!


51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Anabilim Anadolu Lisesi ve Anabilim Fen Lisesi’nden 14 öğrencimiz danışman öğretmenleri Erdi Aksu, Gülhan Gülsoylar ve Yasin Kaplan’ın danışmanlığından 6 branştan 7 proje ile yarı finale (bölge finali) kalmıştır. Öğrencilerimizin kendi branşlarından bölge 1.liğine ulaşanlar, Türkiye Finali’nde yarışma hakkı kazanacaklardır. Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz. Resim Başlığı


ÖNCE TÜBİTAK'TA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ AMERİKA'DA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU


Anabilim Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berk BEKTEMUR ve Aslı DOĞU, Coğrafya Öğretmeni Yasin KAPLAN danışmanlığında “Weather Station and Data Bank” adlı projeleriyle 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda İstanbul Asya Bölge 1.si, ardından Türkiye 2.si olmuşlardı.

Öğrenciler, bu başarının ardından dünyanın en elit proje yarışması olan INTEL Mühendislik Yarışması’nda ülkemizi temsil etmeleri için çağrıldılar. INTEL ISEF sürecinde dünya arenasına çıkan öğrenciler; projeleriyle NASA ve Amerikan Meteoroloji Dairesi’nin dikkatini çekerek, bu kurumların takdirini topladılar. 17 Mayıs’ta düzenlenen INTEL ISEF töreninde Amerikan Meteoroloji Dairesi’nin kararıyla Dünya 1.si olan Anabilim öğrencileri ayrıca Amerika’nın önde gelen pek çok orta ve yükseköğretim kurumundan da görüşme daveti aldılar.Resim Başlığı


ANABİLİM TÜBİTAK’TA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ!


Geçen yıl TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Coğrafya alanında Türkiye 2.si olan ve bu yıl ülkemizi ABD’de temsil edecek olan Anabilim Eğitim Kurumları, başarısını bu yıl da sürdürdü.


25-28 Şubat 2019 tarihlerinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen, 50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul-Asya Bölge Finali’nde bölge 1.si olarak finalde yarışmaya hak kazanmış olan Rana Karaman (9-B) “Fizik” alanında, “Arduino Destekli Güneş Takip Sistemi, Tasarruflu Aletlerle Evlerde Elektrik Tasarrufu Sağlanması” projesi ile 08-12 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenmiş olan 50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye dördüncüsü olmuştur.


Öğrencimizi ve çalışmalarında kendisine danışmanlık eden Fizik öğretmenimiz Berna Özkorkmaz’ı Anabilim ailesi olarak tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Resim Başlığı


ANABİLİM ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN, TÜBİTAK’TA BÜYÜK BAŞARI!


16-20 Nisan tarihlerinde Antalya-Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen, 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finali’nde Coğrafya öğretiminde “STEM – Kodlama” Örneği: “Mobil Meteoroloji İstasyonu ve Milli Rasat Bankası” projesi ile Türkiye 2.’si olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.


Türkiye genelinde 24.600 öğrencinin katıldığı yarışmada coğrafya alanında geliştirdikleri proje ile okulumuzu büyük bir başarıyla temsil eden ve bu gururu bizlere yaşatan danışman öğretmenimiz Yasin Kaplan’ı, üstün performanslarından dolayı öğrencilerimiz Aslı Doğu ve Berk Bektemur ile emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

TÜBİTAK GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

 Bu yıl 52’ncisi gerçekleştirilen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda son 4 yılda olduğu gibi bu yıl da Anabilim öğrencileri yarı finale (bölge finali) kalma başarısı elde ettiler. Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; coğrafya, teknoloji tasarım, kimya, ve biyoloji alanında İstanbul Asya Bölge Finali’nde yarışmaya hak kazandılar. Öğrencilerimizden desteğini esirgemeyen danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.Resim Başlığı


BÖLGE BİRİNCİSİ OLDUK


Geçtiğimiz 3 yılda TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye finaline kalmayı başaran Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri bu yıl da finale kalarak geleneği, 4.yıla uzatma başarısını elde etti. Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi 9 FEN-A sınıfı öğrencilerinden Erim Serdaş ve Ant Hakkoz danışman öğretmenleri Yasin Kaplan’la birlikte hazırladıkları Tarla Yönetim Sistemi (TAYÖS): Esperia Buğday Tarımı Örneği adlı proje ile İstanbul Asya Coğrafya/Tarım Teknolojileri alanından bölge birincisi olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandılar. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
TÜBİTAK'TA GELENEK BOZULMADI


Geçtiğimiz 3 yılda TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye finalinde yarışmaya hak kazanan Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri bu yıl da finale kalarak geleneği, 4.yıla uzatma başarısını elde etti. Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi 9 FEN-A sınıfı öğrencilerinden Erim Serdaş ve Ant Hakkoz danışman öğretmenleri Yasin Kaplan’la birlikte hazırladıkları Tarla Yönetim Sistemi (TAYÖS): Esperia Buğday Tarımı Örneği adlı proje ile Coğrafya/Tarım Teknolojileri alanından Türkiye 4.lüğünü (teşvik ödülü) elde ettiler. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Diğer Haberler

Lise Öğrencilerimiz TÜBİTAK tarafından düzenlenen Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nda Finalde!
TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması’nın değerlendirme sonuçları açıklandı. Merve Pınar Tekin'in danışmanlığını yaptığı, Lider Öngen, İlke Okbay ve Onur Ü..

Devamı
Serbest Stil Türkiye Şampiyonası'nda Dans Şov Küçükler Kategorisinde Türkiye Birinciliği
2. sınıf öğrencimiz Duru Kiriş, 24 Haziran Cuma günü Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) tarafından düzenlenen Serbest Stil Türkiye Şampiyonası’nda Dans Şov küçükler kategorisinde takımıyla birli..

Devamı
TÜBİTAK Proje Yarışması Fizik Alanında Türkiye Birinciliği
“Gelecek için fark eder” anlayışı ile çıktığımız bu yolda; bilimsellik, rasyonellik ve modern eğitim anlayışı temel motivasyon kaynağımızı oluştururken; öğrencilerimizi ezberden uzak, tamamen uygulama..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye