Anabilim Giriş Sınavı İçin Kayıtlar Başladı!


2018-2019 Eğitim-öğretim döneminde Anabilimli olmak isteyenler 4 Mart Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan Anabilim Giriş Sınavı’nda (AGS) buluşuyor!


Eğitim sektöründeki 30 yıllık başarılı yolcuğunda; bilimi, sporu ve sanatı etkili bir şekilde harmanlayan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri, Anabilim Giriş Sınavına davet ediyor.


Anabilim Eğitim kurumları, kampüslerin 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. ve 10. sınıflarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları için Anabilim Giriş Sınavı (AGS) bu yıl 4 Mart Pazar günü saat 10.00’da K.Ataşehir Kampüsünde, saat 12.30’da ise Sancaktepe Kampüsünde gerçekleşecek. Lise kademelerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları K. Ataşehir Kampüsünde yapılacak sınava katılabilirler.  Puan barajını geçen ve mülakatı olumlu sonuçlanan öğrenciler kontenjan dahilinde kayıt yaptırabilecek.


AGS için son başvuru tarihi 1 Mart Perşembe günü olup, başvuru sırasında öğrenciye bir kimlik kartı verileceği ve sınav girişi esnasında giriş kartı olmayan öğrenciler sınava alınmayacağı sebebiyle başvuru sırasında öğrencilerin de bulunması gerekiyor.


AGS sonrasında puan barajını geçen ve mülakatı olumlu sonuçlanan öğrenciler arasından 2. sınıftan 10. sınıfın sonuna kadar olan kademe için sınırlı kontenjan doğrultusunda öğrenci alınacak. Başarılı olan öğrencilere destek verecek Anabilim, okul yönetiminin belirlediği kontenjan doğrultusunda 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyacak öğrencilere yüzde 100’e varan farklı oranlarda eğitim başarı indirimi verecek.


Lise Hz. veya 9. sınıf okuyacak öğrenciler AGS ve LGS sonucuna göre alınacak. 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılında Lise Hz/9. sınıfa kayıt yaptıracak öğrencilere, LGS puanının %’lik dilimlerine göre eğitim başarı indirimi verilecek.


Öğrenciler sınav olurken eş zamanlı olarak velilere yönelik “Okul Tanıtım Günü” etkinliği düzenlenecek. Okul Tanıtım Günü etkinliği ile yabancı dil, akademik, sportif, sanatsal yönleriyle sunulan farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim sistemi bizzat öğretmenler ve yetkililer tarafından tanıtılacak. Etkinlik K. Ataşehir Kampüsü’nde 10:00 – 11:30; Sancaktepe Kampüsü’nde ise 12:30 – 14:00 saatleri arasında gerçekleşecek.Anabilim Eğitim Kurumları; Anabilim yayınları, Üstün Yetenekliler Programı, tüm derslerde aktif bir öğretim tekniği olarak kullanılan yaratıcı drama, Bilingual (çift dilli) eğitim programı, uzaktan öğrenme modeli ve eğitim teknolojileri, öğrencilerin eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren kodlama ve akıl oyunları dersi uygulamalarıyla eğitim sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.Anabilim Giriş Sınavı (AGS) Eğitim Başarı İndirimi

Okul yönetimi tarafından belirlenen puanı alarak

5, 6, 7. ve 8. sınıf seviyesinde:

  • 1. olan öğrenciye % 100

  • 2. olan öğrenciye % 75

3. olan öğrenciye % 50 eğitim başarı indirimi verilecektir.Anabilim Giriş Sınavı’na başvuru yapabilmek için lütfen tıklayınız.

Diğer Haberler

“Sanatçı ve Zamanı” Sergisi'nde Geçmişten Geleceğe Zaman Kavramını Düşündük.
Anabilim 9. ve 10. sınıf Görsel Sanatlar öğrencilerimizle İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde “Sanatçı ve Zaman” sergisini gezdik. Öğrencilerimiz sanatçıların kendi zamanlarını nasıl deneyimledikle..

Devamı
Anasınıfı Öğrencilerimizden Kucak Dolusu Sevgiler!
Anasınıfı öğrencilerimiz sevgi kalpleri hazırlayarak “Sevgi Günü” etkinliğinde eğlenceli vakit geçirdiler...

Devamı
Anabilim Okul Öncesi Öğrencileri Okula Gelişlerinin 100. Gününü Çeşitli Etkinliklerle Kutladılar.
Okula başladığımız ilk günden itibaren yeni bilgiler öğrenerek keyifle her günü saydık. Sonunda 100. Güne ulaştık. ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL