Anabilim Gençlik Organizasyonu Yoğun Katılımla Gerçekleşti.

30.yılını yaşayan Anabilim Eğitim Kurumları tarafından organize edilen Anabilim Gençlik Organizasyonu (AGO), İstanbul genelindeki resmi ve özel liselerin öğrencilerini bir araya getirdi. Anabilim Ataşehir Kampüs’te gerçekleşen organizasyon; hazırlık, 9., 10., 11. ve 12. sınıflarında öğrenim gören gençlerin katılımıyla bu yıl 7-10 Nisan 2017 tarihlerinde yapıldı. Yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen organizasyon, Türkiye’nin eğitimden sağlığa, medyadan dış işlerine, kadın hakları – insan hakları – hayvan haklarından çevreye kadar birçok sorununa analitik yorumlar getirilen, diğer ülkeler ile karşılaştırma yapılan, çözüm önerilerinin tartışıldığı, tüm öğrencilerin özgürce hiçbir kısıtlama olmadan fikirlerini söyleyebildiği bir iklimde gerçekleşti.

 

Öğrencilerin kişisel - sosyal gelişimini desteklemek, sosyo-kültürel seviyelerini üst düzeye çıkartmak gayesi üzerine temellendirilen Anabilim Gençlik Organizasyonu’nun açılış törenine, sanatçı Levent Üzümcü konuşmacı olarak katıldı. Tiyatronun doğuş hikayesini Levent Üzümcü’nün ağzından dinleyen öğrenciler, Üzümcü’ye sormak istedikleri soruları sorma fırsatı buldular. Levent Üzümcü ile gerçekleşen sıcak söyleşinin ardından AGO açılış töreni Anabilim orkestra grubunun coşkulu konseri ile devam etti. Organizasyonun ikinci ve üçüncü gününde, taslak çalışmaları hazırlandı, öğrencilerimiz uluslararası alanlardaki insani sorunlar üzerinde düşündürülmeye yönlendirildi. Organizasyonun son gününde ise parlamenter sistemde taslakların sunumu ve oylama gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrası sertifika töreni ile organizasyon sonlandı. Dört gün süren yoğun çalışmaların ardından organizasyonda yer alan delegelere yönelik gala yemeği düzenlendi.  

 

Anabilim Eğitim Kurumları olarak; ülkenin dinamik gücü olan gençlerimizin toplumsal sorunlara çözüm olabilme gayretlerini takdir ediyor, karanlık bir yolun sonunda parlayan birer ışık oldukları bilincine sahip olarak geleceğe gülümseyerek bakıyoruz.İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL