ANABİLİM, KİTAPLARINDA MİTOLOJİ İLE ARKEOLOJİYİ BİRLEŞTİREN YAZAR BETÜL AVUNÇ’U AĞIRLADI.

Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden kitapları severek ve beğenilerek okunan ünlü yazar Betül Avunç’u okulumuzda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Yazarımız, 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 11.20’de Sancaktepe Kampüsünde, 14.30’da da Ümraniye Kampüsünde 5. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. 

Yazarımız arkeoloji ve mitolojinin kardeş bilimler olduğunu belirterek sözlerine başladı. Kitaplarında bu iki alanı birleştirerek ele aldığını söyledi. Kitaplarını yazarken özellikle gerçekte var olan yerleri gezip oralardan esinlendiğini aktardı. “İstanbul Perisi” kitabını, Kadıköy Moda’da çocukluğunun geçtiği mahallede bulunan Perili Köşk’ten çok etkilendiği için yazdığını ifade etti. Avunç, İstanbul gibi bir şehrin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını ve her köşesinin mitolojik unsurlarla dolu olduğunu anlattı. Bu nedenle İstanbul’un gezilip görülmesi ve tarihi dokusundan herkesin faydalanması gerektiğini söyledi. 

Söyleşinin devamında öğrencilerimiz, kendisi ve eseriyle ilgili merak edilen soruları yazara sorma fırsatı buldu. Öğrencilerin sorduğu tüm soruları içtenlikle yanıtlayan Avunç, yazar olmanın nasıl bir duygu olduğunu ve insana neler kazandırdığını soran öğrencilerimize “Tek bir hayat yaşamamıza rağmen kitaplar sayesinde birçok karaktere ve hayata tanıklık edebiliyoruz.” dedi, bu durumun da büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

Her iki kampüste de öğrencilerin kitaplarını imzalayan yazar; böylesine ilgili, hevesli, heyecanlı öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek güzel izlenimlerle okulumuzdan ayrıldı.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye