ALT YAPI SORUNUNA ANABİLİM’DEN ‘SİL SÜPÜR’ PROJESİ

Anabilim Lisesi kısa bir süre önce ‘’Weather Station And Bank’’ adlı projesiyle dünyanın en elit proje yarışması olan Intel Isef mühendislik yarışması’nda dünya 1. si olmuş ve ülkemizi gururla temsil etmişti. Anabilim bu kez de Teknofest’te finale kalan Sil-Süpür projesi ile gurur yaşadı.


Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük ikinci Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan Teknofest,17-22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanında gerçekleşti. Festival kapsamında yer alan Afet Yönetimi, Çevre ve Ulaşım alanlarında Anabilim Eğitim Kurumlarının finallere kalan, ‘YER-Bul’, ‘Sil-Süpür’ ve ‘Hive Control’ Projelerinden Sil-Süpür projesi, aynı zamanda maddi destek ödülüne layık görüldü.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM ve Akıllı Şehir Müdürlüğünden mühendislerin incelediği projenin hayata geçirilmesi ile ilgili, Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nde de görüş alışverişinde bulunuldu. İstanbul’un alt yapı sorunlarına çözüm getirebilecek nitelikteki proje, Ardunio ile Sil-Süpür aleti geliştirilerek yapıldı. Minik bilim insanı Ayçin Güzey, yağmur sularının yer altına girip mazgalların tıkanmasını önlemeyi, böylece en korkunç doğal afetlerden biri olan selin zararlı etkilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen ultrasonik cihazı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde detaylı bir sunumla anlattı.


Geliştirilerek sürdürülen Sil-Süpür projesinin, ilerlemesi, doğaya ve insanlığa yararlı bir uygulama olması bekleniyor.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye