2019’da “Hayır” dediklerimiz


Yılbaşı sergilerimizde her yıl farklı malzemeler kullanarak umutlarımızı, hayallerimizi, sevgimizi, dileklerimizi resmederiz ya da bunlarla ilgili boyutlandırma çalışmaları yaparız. Bu yıl da yine bu anlayışla, hayata başka bir pencereden bakarak umutlarımızı, hayallerimizi çalanlara, sevgimizi köreltenlere ve dileklerimizi duymayanlara yaptığımız resimlerimizle “2019’da Hayır Dediklerimiz” başlığında cevap vermek istedik.   


Toplumda cinsel, fiziksel, psikolojik ya da ekonomik olarak pek çok şiddet türü görülebilir. Şiddet türlerinden toplumda en yaygın olanlarından biri kadına yönelik şiddettir. Kadınların zorla evlendirilmeleri bu türe dâhildir ve kız çocuklarının gelin edilmesi ise toplumumuzdaki bambaşka bir yaradır. Şiddet türleri içinde dijital şiddet, ısrarlı takip ve insan ticareti de toplumumuzda oldukça yaygındır. Siyasi olayların da toplum üzerinde etkileri vardır. Son yıllarda ülkemizde yaşanan mülteci sorunları bu duruma örnektir. 


Bizler de yıllarca hafızalarımıza kazınmış bu şiddet olaylarıyla ilgili düşüncelerimizi tuvallerimizde dile getirdik, bu acılar 2019’da son bulsun istedik. Ortaya çıkan çalışmalarımızla şiddetin her türüne “Hayır!” dedik.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL