10-11. SINIFLAR İŞ HAYATINI DENEYİMLİYOR

Çağdaş ve modern eğitim anlayışla ilklerin öncüsü olan Anabilim Eğitim Kurumları; Her yaştan bireyin kapasite ve yeteneklerinin hak ettiği bir geleceği yaşaması amacıyla 10. ve 11. sınıflı genç Anabilimliler için “Lise Staj Programı” geliştirip uygulamaya koydu.

Öğrencilerini yarına en iyi şekilde hazırlamak misyonuyla tüm yetenek alanlarını saptamayı, hazırlanan özel programlarla bu yeteneklerini geliştirmeyi ve ihtiyaç duyacağı yönlendirmeleri yaparak kariyer gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan programın ilk aşamasında öğrenciler “Etkili CV Yazma ve Mülakatta Başarı” ve “İş yerinde İletişim” konulu seminerlere katildi. Bu seminerlerde is başvurularında ve mülakatlarda yapabilecek muhtemel hataları öğrenen öğrenciler gerçek çalışma ortamında dikkat edilmesi gereken kurumsal iletişim prensiplerinin de ilk provasını yaptı.

Seminere katılan 10. ve 11 .sınıf öğrencilerinin seminerden edinmesi gereken kazanımlara yönelik 17.12.2019 tarihinde uygulanan lise staj sınavını başarıyla veren 76 öğrenci lise stajı yapmaya hak kazandı.

Sınavda en iyi CV yazan ve en yüksek sınav puanını alan öğrenciler gerçek iş görüşmesi ortamında mülakata alındı. Her geçen gün artan rekabet şartlarının, iş dünyasını lise sıralarından itibaren tanımayı zorunlu kıldığını düşünerek projeye destek veren gönüllü velilerimizin de yardımlarıyla; Anabilimli gençler Türkiye’nin en saygın işletmelerinde kısa dönemli staj imkânı yakaladı.

Staj yoluyla takım çalışmasının önemini kavrayan ve profesyonel iş hayatını yakından tanımaya olanak bulan öğrenciler gerçek bir çalışma ortamında ilgi duydukları kariyer alanlarını ve çalıştıkları alana uygunluklarını incelediler.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye