Yükleniyor

10-11. SINIFLAR İŞ HAYATINI DENEYİMLİYOR

Çağdaş ve modern eğitim anlayışla ilklerin öncüsü olan Anabilim Eğitim Kurumları; Her yaştan bireyin kapasite ve yeteneklerinin hak ettiği bir geleceği yaşaması amacıyla 10. ve 11. sınıflı genç Anabilimliler için “Lise Staj Programı” geliştirip uygulamaya koydu.

Öğrencilerini yarına en iyi şekilde hazırlamak misyonuyla tüm yetenek alanlarını saptamayı, hazırlanan özel programlarla bu yeteneklerini geliştirmeyi ve ihtiyaç duyacağı yönlendirmeleri yaparak kariyer gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan programın ilk aşamasında öğrenciler “Etkili CV Yazma ve Mülakatta Başarı” ve “İş yerinde İletişim” konulu seminerlere katildi. Bu seminerlerde is başvurularında ve mülakatlarda yapabilecek muhtemel hataları öğrenen öğrenciler gerçek çalışma ortamında dikkat edilmesi gereken kurumsal iletişim prensiplerinin de ilk provasını yaptı.

Seminere katılan 10. ve 11 .sınıf öğrencilerinin seminerden edinmesi gereken kazanımlara yönelik 17.12.2019 tarihinde uygulanan lise staj sınavını başarıyla veren 76 öğrenci lise stajı yapmaya hak kazandı.

Sınavda en iyi CV yazan ve en yüksek sınav puanını alan öğrenciler gerçek iş görüşmesi ortamında mülakata alındı. Her geçen gün artan rekabet şartlarının, iş dünyasını lise sıralarından itibaren tanımayı zorunlu kıldığını düşünerek projeye destek veren gönüllü velilerimizin de yardımlarıyla; Anabilimli gençler Türkiye’nin en saygın işletmelerinde kısa dönemli staj imkânı yakaladı.

Staj yoluyla takım çalışmasının önemini kavrayan ve profesyonel iş hayatını yakından tanımaya olanak bulan öğrenciler gerçek bir çalışma ortamında ilgi duydukları kariyer alanlarını ve çalıştıkları alana uygunluklarını incelediler.

Diğer Haberler

BÖLGE BİRİNCİSİ OLDUK
Geçtiğimiz 3 yılda TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye finaline kalmayı başaran Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri bu yıl da finale kalarak gele..

Devamı
GENÇBİZZ LİSE GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI'NDA YARI FİNALDEYİZ
GençBizz Lise Girişimcilik Programı'nda Anabilim Fen Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi yarı finalde.GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında çıkmış oldukları girişimcilik deneyim yolculuğunu bi..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye