Fikirlerin Savaşı

Türkçe-Edebiyat Zümresinin önderliğinde düzenlenen ve artık geleneksel hâle gelen “Münazara Etkinliği”, Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerimizde 6. sınıflar arasında gerçekleştirildi. Öğrencilerin sorumluluk duygularının pekişmesi, toplum içinde kendilerini ifade edebilmeleri, savunma, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin gelişmesine destek verme ve karşı savlar üretme yeteneğini kamçılama amacı taşıyan münazara yarışması; bu yıl da izleyen herkese heyecanlı anlar yaşattı.

 

Her iki kampüsümüzde de 12 Nisan’da gerçekleşen münazara etkinliğimizde görev alan tüm öğrencilerimiz, doğruluğuna inandıkları fikirleri en güzel şekilde savunmayı başardılar. Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerinde gerçekleşen münazara etkinliğinde A Grubu’nda yer alan öğrenciler “On beş yaşın altındaki çocuklara telefon alınmalıdır.” tezini savunurken B Grubu’ndaki öğrenciler “On beş yaşın altındaki çocuklara telefon alınmamalıdır.” antitezini savundu. Her iki kampüsümüzde de konferans salonunda gerçekleşen ve kıran kırana geçen etkinlikte öğrencilerimiz, dikkatle karşı takımı dinlerken aynı zamanda da karşı görüşleri çürütecek fikirler üretip bunları seyircilere aktardılar. A Grubu öğrencileri, telefonun sağladığı birçok kolaylığı sıralayarak güvenlik için çocukların telefon kullanımının şart olduğunu söylerken B Grubu öğrencileri ise telefonun çocukları sosyal ve psikolojik yönden olumsuz etkilediğini ve sağlığa da zarar verebileceğini vurguladı. Vurgu ve tonlama, ikna kabiliyeti, zaman yönetimi gibi hususların dikkate alındığı etkinlikte birinciliği, Ataşehir ve Sancaktepe şubelerimizin her ikisinde de “On beş yaşın altındaki çocuklara telefon alınmamalıdır.” antitezini savunan B Grubu elde etti.

 

Birinci olan gruplar ödüllerini Ataşehir Kampüsünde Ortaokul Müdür Yardımcımız Arzu Ucal ve Sancaktepe Kampüsünde İlk ve Ortaokul Müdürümüz Tuba Aksoy Pehlivan’ın ellerinden aldılar. Katılan tüm öğrencilerimize yarışmaya çok iyi hazırlanıp görüşlerini etkili bir şekilde savundukları için teşekkür belgeleri de takdim edildi.

 

Diğer Haberler

Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
Her veda yeni bir başlangıçtır.
Duygusal anların yaşandığı ortaokul ve lise mezuniyetleri, 11-12-13 Haziran 2018 tarihlerinde Sancaktepe ve Ümraniye Kampüslerimizde gerçekleştirildi. 11 Haziran’da Ümraniye Kampüsünde ve 13 Haziran..

Devamı
Akademi Lig Miniminik Kategorisi İstanbul Finali’nde, Anabilim Basketbol Takımımız Asya ve İstanbul Şampiyonu!
2017-2018 sezonunda 26takımın yarıştığı “Akademi Lig Müsabakaları”na katılan Anabilim BasketbolU10 2008 doğumlu okul takımımız toplamda 14 galibiyetle “Asya ve İstanbul Şampiyonu” oldu.Müsabakalar ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL