“Dilimiz Kimliğimiz” Temalı Afişler Hazırladık!

Türkçenin önemini kavratmak, öğrencilerin doğru Türkçe ile iletişim kurmalarını sağlamak ve öğrencilerde bu anlamda farkındalık oluşturmak adına Ataşehir ve Sancaktepe Kampüsü 6. sınıf öğrencileri arasında “Dilimiz Kimliğimiz” temalı afiş yarışması düzenlenmiştir.

Şubat ayında duyurusunun yapıldığı yarışma için öğrenciler, afişlerini önce zihinlerinde oluşturdular. Bazı öğrenciler, afişlerini kendileri çizerken bazıları da bilgisayar ortamında farklı tasarımlar hazırladı.

Öğrenciler, dilin ülke için önemini anlattıkları afişlerini 5-12 Mart tarihleri arasında ASTA’da yarışma için belirlenen bölüme yüklediler.

Tüm afişler, Türkçe Edebiyat Zümresi öğretmenleri tarafından değerlendirilerek temaya en uygun beş afiş belirlendi. Seçilen beş afiş, kazananı belirlemek için oylamaya sunuldu. Bir hafta süren oylama çok yoğun ilgi gördü.

Tüm öğrencilerimize ve velilerimize açık olan oylama sonucunda birinci olan öğrencimiz Ataşehir Kampüsü 6-C sınıfından Zeynep Savaş oldu. Okul Müdürü Sinem Özdek, Zeynep Savaş’ı tebrik ederek ödülünü verdi, başarılarının devamını diledi.

Diğer Haberler

Münazarada "Nükleer Enerji" mücadelesi
Türkçe-Edebiyat Zümresinin her sene düzenlediği “Münazara Etkinliği”, bu yıl da 7. sınıflar arasında 15 Mayıs Salı günü Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerinde gerçekleşti. Öğrencilerin güncel konuları..

Devamı
"Artistik Yüzme Şampiyonası"nda Anabilim farkı!
11-12-13 Mayıs tarihleri arasında Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda düzenlenen “Artistik Yüzme Türkiye Şampiyonası”ndaSolo, Kombo,Düet ve Bireysel branşlarda başarılı sonuçlar alan sporcu ve antrenörle..

Devamı
V. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli'ndeyiz!
V. Istanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli 19 Nisan 2018 - 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi düzenlendi. Bu sene düzenlenen Bianel seçici kurul tarafından Anabilim..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL