Buradasınız : ANABİLİM > Öğrenci > ASTA (Anabilim Smart Teaching Learning Area)>
  
 
 
 
 
 
ASTA (Anabilim Smart Teaching Learning Area)

 

 

Sisteme giriş yapmak için tıklayınız.

 

Dünyada ve ülkemizde eğitim sektöründe yaşanan değişim ve teknoloji alanında yaşanan gelişim (FATİH projesi) eğitim teknolojilerinin kullanımını önemli ölçüde artırmış, internete dayalı uzaktan eğitim çok daha önem kazanmaya başlamıştır. 21. Yüzyılın eğitimi teknolojiyi kullanarak öğretimi daha ölçülebilir, erişilebilir ve ilişkilendirilmiş hale getirirken aynı anda hem standarda uygun hem de bireyselleştirilmiş bir yöntem izlenmesine fırsat sunmaktadır.

Okulumuzda eğitim teknolojilerinin etkin olarak uygulanması adına uzun bir dönemdir çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda pedagoji, güvenlik, verimlilik, ekonomi ve süreklilik gibi kavramları göz önünde bulundurarak en doğru çözümü oluşturmak hedeflenmiştir. Teknolojinin sunduğu zengin kaynakları öğretim programlarımız ile ilişkilendirerek öğrencilerimizle paylaşırken, güvenlik kaygısı ile onları her türlü zararlı kaynaktan da uzak tutmak amaçlanmıştır. Dijital dünyanın yerlisi öğrencilerimizin severek öğrenim göreceği, onları çok daha iyi tanımamızı ve ihtiyaçlarının farkında olmamızı sağlayan tablet projemiz 2012 yılında hayata geçirilmiş, o zamandan beri öğrencilerimiz tarafından keyifle uygulanmaktadır.

 

Yeni bir proje, yeni bir heyecan

ASTA ile öğrenme okul dışına taşıyor. Danışmanımız Dr. Özgür Şimşek danışmanlığında, eğitim teknolojileri alanında sorumlu öğretmenlerimiz ve EĞİTEK uzmanları tarafından geliştirilen ASTA  sayesinde iletişimin önündeki engelleri kaldırıyor ve gelecekteki eğitime merhaba diyoruz.

Eğitim içeriklerinin yönetimine, öğrencilere dağıtılmasına, öğrenciler ve öğretmenlerin izlenmesine, öğrenme öğretme süreçlerinin bireyselleştirilmesine olanak sağlayan bütünleşik bir web tabanlı harmanlanmış eğitim sistemi olarak tasarlanan sistem sayesinde, okul sınırlarının dışındaki dünyada eğitime devam diyoruz.

 
 

 

 

 

 Ana Sayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Site Haritası | RSS Yayını | İletişim
Copyright© 2009 ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI
                           
turuncu.net.tr