Anabilimliler (UALEF) Öğrenci Platformunda Okulumuzu Temsil Ettiler!

20-23 Ekim 2017 tarihleri arasında Üsküdar Amerikan okullarında gerçekleştirilen 3. Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumu’nda, farklı alanlardaki sorunların tartışılıp çözüm önerilerinin getirildiği organizasyonda,  Doğa Lara Akkaya, Nil Özbek, Cemroz Yıldırım, Eylül Deniz Atalar, Elif Naz Girit, Irmak Yetkin, Poyraz Tütüncü ve Ege Onurkan isimli öğrencilerimiz okulumuzu temsil ettiler.


Yukarıda adı geçen öğrencilerimizin de katılımıyla gerçekleşen gençlik platformunun amacı; politik konularla ilgili farkındalık yaratmak, öğrencilere politik konuları tartışabilecekleri bağımsız ve tarafsız bir ortam sağlamak, öğrencilerin dikkatini dünya gündemine çekmek,  global çerçevede, kültürlerarası diyalog ve fikir çeşitliliğine teşvik etmek,  kendi görüş ve duygularını ifade edebilecekleri bir ortama taşımaktır.


 Bu amaç kapsamında öğrenciler, öncelikle kendi komiteleri içinde belirlenen konu başlıklarını ayrıntılı bir şekilde ele almış, ardından parlamenter sistem çerçevesinde tezlerini tartışma ortamında ve soru-cevap şeklinde savunmuşlardır. Savunma sonunda diğer komiteler, çalışmanın yeterliliğine oylama sistemiyle karar vermişlerdir.


 Yapılan çalışmalar sonucunda öğrenciler, dünya ve ülke sorunları hakkında araştırmaya teşvik edilmiş ve sorunlara farklı perspektiften bakış açısı kazanmışlardır. Bu etkinlik öğrencilerimizde farklı olguların gelişmesine zemin sağlarken, öğrencilerimiz duygularını şu şeklide dile getirmişlerdir:


IRMAK YETKİN

Dört günün getirmiş olduğu yorgunlukla birlikte gerçekten çok değerli arkadaşlar edindim ve bu konferans kişisel gelişim olarak bana çok katkıda bulundu. Aynı zamanda vizyonumun daha da genişlemesi ve en sonunda aynı doğrultuda fakat farklı noktalarda düşünen arkadaşlarımla uzlaşabilmeyi sağladı. Kısacası bu ve katılmış olduğum diğer 2 konferans da bana birçok şey kattı, iyi ki katılmışım.


EGE ONURKAN

Yapılan bu konferans bana özgüven kazandırdı. Çok güzel bir 4 gün geçirdim ve yeni arkadaşlar edindim. Benim için çok verimli bir ortamdı, eğlenerek öğrenme fırsatını yakaladım.


ELİF NAZ GİRİT

Öncelikle bu EYP konferansları çevremizde, dünyada neler olup bittiğini bize en saydam gösteren platformlardan biri. Dünya sorunlarına faklı bir bakış açısı yakalayarak çözüm önerileri getirmek hayat bakış açımı daha zengin bir konuma getirmiştir. İyi ki bu konferanslara katılmışım.


SUDE NİL ÖZBEK

Bu tip konferanslara katılmak ülkemde ki sorunları yakından görmemi ve birbirinden özel insanlarla tanışmamı sağladı. Sorunları görünce pes etmek yerine uğraşmayı ve çözüm bulmayı öğrendim. Fikir alışverişinin ne kadar doğru ve gerekli olduğunu kavradım. Ve en önemlisi bu konferanslarda ben demek yerine biz demenin önemini daha iyi anladım.


EYLÜL DENİZ ATALAR

Bu dört gün içerisinde birbirinden farklı, benzerini daha önce hiç görmediğim hayatları dinleme fırsatı buldum. Konferans süresince çok fazla yorulmamıza rağmen güçlüklerin üstesinden gelmeyi öğrendik. Beraber hareket etme duygumuzu pekiştirdik. Bir konferansta daha harika dostluklar edindik ve unutulmaz anılar yaşadık.


POYRAZ TÜTÜNCÜ

Üsküdar Amerikan’a bu tarz konferansların önemini bilerek katılmıştık. Çok güzel bir 4 gün geçirdik. Çok eğitici ve eğlenceli bir konferans süreci yaşadım.


CEM ROZ YILDIRIM

Katılmış olduğum konferansta sosyal ve kültürel anlamda yeni deneyimlerle döndüğümü düşünmekteyim. Dünya sorunlarına yeni bir bakış açısı kazandım. Bu konferansta bulunmamda rol oynayan başta okulum ve düzenleyen Üsküdar Amerikan okullarına teşekkür ederim.


DOĞA LARA AKKAYA

Katılmış olduğum konferansta günümüz sorunlarına yeni çözümler getirmek geleceğe dair daha umutlu bakmamı sağlamıştır. Eğlenerek öğrenme fırsatını yakaladım edindiğim deneyimleri bir sonraki konferansta arkadaşlarımla yapılaşmayı düşünmekteyim.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL