Anabilimliler Gelecek İçin Kodluyor!

Anabilim Eğitim Kurumları, Eğitim Modelinin önemli bir parçası olan Düşünme Becerileri Eğitim Programına Kodlama dersleri ile yeni bir boyut kazandırdı. 


6 yaşından itibaren başlatılan Kodlama dersleriyle öğrencilerin, bir problemin ya da bir sorunun çözümü için ihtiyaç duyulan tüm işlemlerin mantıksal olarak, sıralı bir şekilde ifade edilmesini sağlayan Algoritmik düşünme becerisini kazanmaları hedeflenmektedir.


1,2 ve 3. Sınıfların haftalık programında 1 saat ders olarak yerini alan Kodlama, akıl oyunları, yaratıcı yazma-görsel okuma gibi derslerle çocukların 21. Yüzyılın önemli becerilerinden biri olan düşünme becerilerini geliştirmeleri bekleniyor. 


Anabilim Eğitim Kurumları Kodlama derslerinde, sarmal bir program uygulanır. İlk 2 yıl, öğrencilerin kodlama yapabilmeleri için gerekli olan kavram ve terimlerin, sınıf ortamında araçsız uygulamalarla eğlenceli aktivitelerle öğretilmesi, 3. yıl ile birlikte tüm derslerin bilgisayar laboratuvarında code.org, scratch, gibi yazılımlarla temel kodlama eğitiminin verilmesi sağlanır. 4.5.6 sınıflarda da yetenekleri doğrultusunda öğrencilerimiz takım çalışmalarına yönlendirilir ve ileri seviye çalışmalara katılarak kendilerini geliştirirler.


Bu çalışmalar gelecekte, çocuklarımızın içinde yaşadığı dünyayı daha iyi tanımalarına ve sadece teknolojiyi tüketen değil, üreten bireyler olmalarının da önünü açacaktır.

Diğer Haberler

19. AnaBilim Günü İçin Geri Sayım Başladı!
Bilimin ve bilim insanlarının daima yanında olan Anabilim Eğitim Kurumları olarak, Dr. Yavuz Dizdar’ın konuşmacı olarak katılacağı Geleneksel AnaBilim Günü’müzün bu sene 19.sunu ge..

Devamı
V. Bilim Kurgu Kısa Film Yarışması Başladı!
Bu seneki konseptimiz; "EvdeBilim Spotu" Öğrencilerimiz evlerinde gerçekleşen olaylara bilimsel bir pencereden baktılar. Yaratıcılıklarını ve bilgilerini birleştirerek ilk yönetmenlik heyecanıyla k..

Devamı
Bir Hüzünlü Zaferin Hikayesi: ÇANAKKALE 1915
Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerimizde 16 Mart Cuma günü gerçekleştirdiğimiz iki ayrı tören ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi andık.Sancaktepe Kampüsünde, 7. sınıf öğrencileri Beyza Kara..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL