Anabilimde “Pascua” –“ Ostern” Kutlamaları

3. sınıf öğrencilerimiz, İspanyolca - Almanca dersinde,öğrendikleri dilin kültürü olan Pascua-Ostern”; diğer bir deyişle “ilkbaharıngelişini” eğlenceli aktivitelerle kutladılar.

Ataşehir ve Sancaktepe kampüslerimizde ortak bir çalışmayla,Paskalya kutlamaları düzenledi. Her iki kampüsümüzde yapılan etkinliklerdeöğrenciler ikinci yabancı dil derslerinde geleneksel paskalya yumurtalarınıboyadılar.

Öğrencilerimiz yumurtaları gönüllerince boyadılar vesüslediler. Boyanmış yumurtalar öğretmenlerimiz tarafından okul bahçesindesaklandı ve öğrencilerimiz kendi yumurtalarını bulmaya çalıştılar. Yumurtalarıbulduklarında miniklerimizin yüzlerinde beliren mutluluk görülmeye değerdi. Bulunanyumurtalar ile kaşıkta yumurta taşıma turnuvası yapıldı. Oyunların ardındanetkinlikler küçük sürprizler, kitap ayraçları, madalyalar ile son buldu.

Yapılan etkinlik sayesinde öğrencilerimiz öğrendikleridilin kültürünü de tanıma fırsatı buldular.

Diğer Haberler

19. AnaBilim Günü İçin Geri Sayım Başladı!
Bilimin ve bilim insanlarının daima yanında olan Anabilim Eğitim Kurumları olarak, Dr. Yavuz Dizdar’ın konuşmacı olarak katılacağı Geleneksel AnaBilim Günü’müzün bu sene 19.sunu ge..

Devamı
V. Bilim Kurgu Kısa Film Yarışması Başladı!
Bu seneki konseptimiz; "EvdeBilim Spotu" Öğrencilerimiz evlerinde gerçekleşen olaylara bilimsel bir pencereden baktılar. Yaratıcılıklarını ve bilgilerini birleştirerek ilk yönetmenlik heyecanıyla k..

Devamı
Bir Hüzünlü Zaferin Hikayesi: ÇANAKKALE 1915
Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerimizde 16 Mart Cuma günü gerçekleştirdiğimiz iki ayrı tören ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi andık.Sancaktepe Kampüsünde, 7. sınıf öğrencileri Beyza Kara..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL