Anabilimde İlk Gün Heyecanı!

Birinci sınıfa gidecek Anabilim öğrencileri oryantasyon programıyla “ilk” okul heyecanını deneyimlediler!


Başarılı bir okul öncesi eğitimi sonrası adım attıkları ilkokul basamağına alışmakta zorluk yaşamamaları adına Anabilim birinci sınıf öğrencileri 5 Eylül Salı günü çalan ders zili ile bir araya geldi. Bu yıl ilk kez İlkokula başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri için Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerinde,  5 Eylül Salı - 7 Eylül Perşembetarihleri arasında  yeni eğitim öğretim döneminin verimli geçmesi ve öğrencilerin en iyi uyum sürecini yakalamasına yönelik oryantasyon programı düzenlendi.


Çocuklarının heyecanına ortak olmak isteyen anne ve babaların katıldığı eğitimin ilk gününde önce bahçede oyunlar oynandı, sonra sınıflarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Velilerin, çocuklarının öğretmenleriyle tanışma imkanı da bulduğu oryantasyon eğitiminde minik öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.


Anabilim Anaokulları ve ana sınıfları ile tanıma - tanışma amaçlı bir araya geldik. 


Okulumuza yeni başlayan anaokulu ve ana sınıfı  öğrencileri için tanıma ve tanışma amaçlı olarak 5 Eylül Salı - 8 Eylül Cuma günü arasında oryantasyon programı düzenlendi. Her biri kendi kampüsünde gerçekleşen oryantasyon programında öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte tanışma oyunları – grup oyunları oynadı ve sanat etkinliklerine katılarak çok yönlü bir programla uyum süreci yaşamış oldular.

 

Tüm öğrencilerimizin heyecanını paylaşıyor,  keyifli bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz. 


Diğer Haberler

19. AnaBilim Günü İçin Geri Sayım Başladı!
Bilimin ve bilim insanlarının daima yanında olan Anabilim Eğitim Kurumları olarak, Dr. Yavuz Dizdar’ın konuşmacı olarak katılacağı Geleneksel AnaBilim Günü’müzün bu sene 19.sunu ge..

Devamı
V. Bilim Kurgu Kısa Film Yarışması Başladı!
Bu seneki konseptimiz; "EvdeBilim Spotu" Öğrencilerimiz evlerinde gerçekleşen olaylara bilimsel bir pencereden baktılar. Yaratıcılıklarını ve bilgilerini birleştirerek ilk yönetmenlik heyecanıyla k..

Devamı
Bir Hüzünlü Zaferin Hikayesi: ÇANAKKALE 1915
Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerimizde 16 Mart Cuma günü gerçekleştirdiğimiz iki ayrı tören ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi andık.Sancaktepe Kampüsünde, 7. sınıf öğrencileri Beyza Kara..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL