Anabilimde Gırgıriye’ye Şenlikli Gala

 “Gırgıriye” ‘nin galası, Anabilim Eğitim Kurumları’nda 8 Haziran Perşembe günü ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleşti.


Anabilim Eğitim Kurumları öğrencileri bu yıl, MÜJDAT GEZEN’ in eğlenceli eseri “GIRGIRİYE” yi izleyici ile buluşturdu. Özel Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen “GIRGIRİYE’ ningalasına, Şemsi İNKAYA,  Hacı Ali KONUK, Seren FOSFOROĞLU, Beste YELKEN katılarak, alkışlarıyla destek oldu.


GIRGIRİYE Gala’sında Şemsi İNKAYA’ya “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi.


Anabilim sahnesinde yeniden hayat bulan ve Profilo Alışveriş Merkezi Liselerarası Tiyatro Buluşmaları Festivali’nde PAM özel ödülüne layık görülen Gırgıriye müzikalinde öğrenciler, performanslarıyla göz doldurdu. Keyifli anlara sahne olan müzikal sonrasında ünlü spiker Emre Tilev’in sunumuyla, Anabilim Eğitim Kurumlarıİcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç ve İcra Kurulu Üyesi Seda Zeynep Aytaçlı tarafından konuklara plaketleri takdim edildi. Anabilimin 30.yılını kutlayan ve “sanat dolu nice 30 yıl” dileklerini sunarak plaketlerini alan Beste Yelken, Seren Fosforoğlu ve Hacı Ali Konuk’un ardından, “Yaşam Boyu Onur Ödülü" almak üzere Şemsi İNKAYA sahneye çıktı. Öğrencilerini yüreklendiren, sanata yönlendiren Anabilime teşekkür ederek sözlerine başlayan İNKAYA, " Gençlerin sahnedeki performansları harikuladeydi. Onları izlerken umutlanmamak mümkün değil. Pek çok oyunlar oynadık, diziler yaptık. Hala ellerim ayaklarım titriyor. Onların heyecanlarını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum, iyi ki buradayım. “ şeklinde konuştu.  Cengiz ÇEVİK' in yönettiği Seçil DEMİRCAN’ın koreografisini yaptığı müzikal galası, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.Diğer Haberler

Her Çağın Lideri Mustafa Kemal
Sancaktepe Kampüsü Sosyal Bilimler Zümresi olarak, Atamızın aramızdan ayrılışının 80. yılı için, "Her Çağın Lideri Mustafa Kemal " adlı anma törenimizi 7. sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirdik. ..

Devamı
Yer gök Atatürk’tü...
Okulumuzun bahçesi minik bedenlerin kocaman yürekleriyle coştu bugün. Dilimizde marşlarımız, ellerimizde bayraklarımız vardı.Okulumuzun bando takımının eşlik ettiği birinci sınıf öğrencilerimiz..

Devamı
Özgürlüğün Adı Cumhuriyet
Cumhuriyetimizin 95. yılı, Anabilim Eğitim Kurumlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı. Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerinde yapılan coşkulu törenlerde, 29 Ekim 1923’ün bi..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL