Anabilim Robotik Takımı İle Yarınlarımıza Hazırlanıyoruz.


Intel ve TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) iş birliğinde sürdürülen, öğrencilerde girişimcilik ekosistemi oluşturmak ve onlara STEM bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla “Make Tomorrow -Yarını İnşa Et” programı oluşturulmuştur.


Bu program kapsamında İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerden (Kocaeli, Gaziantep, Şanlıurfa) katılan öğretmenlere, teknoloji kitleri ile birlikte 2 günlük uygulamalı elektronik ve programlama eğitimleri verilmiştir. Öğrenme topluluğunun bir parçası olarak sonraki süreçte öğretmenlerden, öğrencilerinin  “Make Tomorrow -Yarını İnşa Et” proje kiti kullanarak sağlık, çevre, enerji ve akıllı şehirler alanlarındaki problemlere çözümler bulmalarına ve ürünler oluşturmalarına rehberlik etmeleri istenmiştir.


Bu program çerçevesinde yapılan eğitime katılan lise robotik öğretmenimiz Rahşan Tekinarslan’ın mentörlüğünde Lise Robotik Takımımızın (ARK) hazırlamış olduğu ‘Akıllı Ev’ projesiyle Türkiye çapında ilk 50 projeye girerek finale kalmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. İlk 50 projenin sergilenmesi ve ödül töreni 15 Nisan Pazar günü İstanbul Grand Pera’da yapılacaktır.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL