Anabilim Çalışanından Örnek Davranış!

İrfan Abi’lerinden Anabilimlilere Duygulandıran Rica

 

Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Kampüsü’nde kat görevlisi olarak çalışan İrfan Değirmenci, her gün olduğu gibi Perşembe günü de, öğrenciler okuldan ayrıldıktan sonra, düzenlemek için sınıflara girdi. Okulda herkes tarafından çok sevilen Değirmenci, sınıflarda sık sık karşısına çıkan, yerlere atılan, unutulan belki de önemsenmeyen 5,10, 25 kuruşların fazlalığı sebebiyle onlara, herkesi duygulandıran bir not bıraktı. Notu bulan lise öğrencisi Burçe Kaya, bu örnek davranışı hemen okul yönetimi ve öğrenci arkadaşlarıyla paylaştı.

 

İyi ve düşünceli insanların varlığını bir kez daha hatırlamamıza sebep olan İrfan Değirmenci, çok sevdiği öğrencilere yazdığı mektupta; ‘Sevgili Öğrenci Kardeşlerim; Sık sık yerlere düşen 5-10-25 Kuruşluk bozuk paraları almadığınızı ve önemsemediğinizi görüyorum. Sizinle şunları paylaşmak isterim. Rahmetli Kemal Sunal gençliğinde yerlerdeki önemsenmeyen paraları alırmış ve insanlar ona tuhaf gözlerle bakarmış. Ama şunu bilmiyorlarmış. O paralarda Atatürk resmi olduğu için aldığını… Sizin için önemsiz bir miktar ama o resim üzerinde olduğu için dünyanın en değerli parasıdır!! Eğer ihtiyacınız yoksa bir kutu içinde biriktirebilir, makinelerin yanına bırakabilirsiniz. Böylece minik kardeşlerimizi mutlu etmiş ve bu değerli eyleminizi öğretmiş olursunuz. Sayenizde sizin gibi Atamızı çok severler. Hatırlatmak istedim ve arkadaşlarınızla da paylaşacağınıza inanıyorum. Sevgiler. İyi dersler. İrfan Abiniz.’ satırlarına yer verdi.

 

Yazmış olduğu mektuptan sonra kendisiyle konuştuğumuzda, öğrencilerin İrfan Abisi; ‘Çok uzun süre olmasa da ben de Anabilim ailesinin bir parçasıyım ve bundan çok mutluyum. Kalbinde kötülük olmayan ve gerçekten iyi yürekli öğrencilerle bir arada olmak beni çok mutlu ediyor. Özellikle 10 Kasım ve 29 Ekim gibi,  Mustafa Kemal Atatürk temalı özel günlerde konferans salonunun arka kısmında görevli olarak yer aldım. Onların içten ve özenli çalışmaları, sahnedeki performansları beni çok etkiledi. Karşılaştığım bozuk paralar ile ilgili küçük bir farkındalık yaratabildiysem bile ne mutlu bana! Hepsini çok seviyorum ve bu konunun buralara gelmesinden dolayı çok mutluyum’ dedi.

 

Örnek davranışından dolayı okul yönetimi, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz adına İrfan Değirmenci‘ye çok teşekkür ediyoruz.  Bu vesileyle herkesi memnun edecek olan konuda gerekli çalışmalara başlandığını belirtmek isteriz.

 

 

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL