Anabilim Anaokullarında Öğrenmek Keyifli Bir Serüven

Anabilim Anaokulları çocukların ihtiyaçlarını gözeten farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim anlayışı ile çocuğunuzun kapasitesi, gelişim hızı ve öğrenme özelliklerine uygun, kendine özgü eğitim programları sunuyor.

Çağdaş öğretim yöntemlerini merkezine alan Anabilim Anaokullarında, oyun ve drama en temel öğretim yöntemi olarak kullanılarak, çocukların öğrenme motivasyonları arttırılıyor.

Çocukların zekasının %75’i okul öncesi dönemde gelişir. Bu hassas dönem, çocuğun eğitiminde yapılacak her çalışmanın, akıl ve bilimin süzgecinden geçerek yapılandırılmasını gerektirir. Bu gerçekten hareketle, sorumluluğun bilincinde olan Anabilim Anaokulları, çocuğun gelişimini ‘eğitim bilimi’nin gerçeklerine uygun olarak düzenlediği çalışmalarla desteklemektedir. Anaokulundan itibaren öğrencilerin kişilik özelliklerini güçlendirmek amacıyla “Kişilik Geliştirme Çalışmaları”, yetenekleri açığa çıkarmak ve güçlendirmek amacıyla “Yetenek Geliştirme Çalışmaları” uygulanmakta, yabancı dil eğitimi kapsamında yabancı öğretmenlerle gerçekleşen yoğun programlar ve zenginleştirilmiş öğrenme ortamları sunulmaktadır. Temelinde, aktif öğrenme, yaşayarak öğrenme ve oyunla öğrenme yaklaşımlarını esas alan eğitim çalışmaları, akademik danışmanlar - alanında uzman kişilerle sürekli takip edilmekte ve geliştirilmektedir. Yaparak - yaşayarak öğrenme ve çoklu zeka teorisi esasına dayalı akademik program ile sportif yaşamı birlikte sunan Anabilim, öğrencilerinin bedensel farkındalıklarını arttırmayı ve öğrencilerine yaşam boyu spor alışkanlığı kazandırmayı hedeflemektedir.

Çok yönlü eğitimin adresi Anabilim Eğitim Kurumları, deneyimli eğitim kadrosuyla akademik yönü güçlü, sosyal ve sanatsal alanlarda başarılı ve native speaker öğretmenlerle yabancı dil farkındalığı yaşayan nesiller yetiştirmektedir.


Anaokullarımızda öğrencileri neler bekliyor?

• Zengin branş dersleri

• Çoklu zekaya dayalı erken yaşta ilgi ve yönelim belirleme

• Yetenek Geliştirme Çalışmaları

• Kişilik Geliştirme Çalışmaları

• Yabancı öğretmenler eşliğinde etkin yabancı dil eğitimi

• Dikkat ve Bellek Eğitimi Çalışmaları

• GEMS Çalışmaları (Fen ve Matematikte Büyük Buluşlar)

• Zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış eğitim

• Yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatı

• Akademik yaşamla birlikte sanatsal ve sportif yaşam

• Alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadrosu

• Her yaş düzeyinde İlköğretim 1. Sınıfa hazırlık çalışmaları

Diğer Haberler

Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
Her veda yeni bir başlangıçtır.
Duygusal anların yaşandığı ortaokul ve lise mezuniyetleri, 11-12-13 Haziran 2018 tarihlerinde Sancaktepe ve Ümraniye Kampüslerimizde gerçekleştirildi. 11 Haziran’da Ümraniye Kampüsünde ve 13 Haziran..

Devamı
Akademi Lig Miniminik Kategorisi İstanbul Finali’nde, Anabilim Basketbol Takımımız Asya ve İstanbul Şampiyonu!
2017-2018 sezonunda 26takımın yarıştığı “Akademi Lig Müsabakaları”na katılan Anabilim BasketbolU10 2008 doğumlu okul takımımız toplamda 14 galibiyetle “Asya ve İstanbul Şampiyonu” oldu.Müsabakalar ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL