Anabilim Anaokullarında Öğrenmek Keyifli Bir Serüven

Anabilim Anaokulları çocukların ihtiyaçlarını gözeten farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim anlayışı ile çocuğunuzun kapasitesi, gelişim hızı ve öğrenme özelliklerine uygun, kendine özgü eğitim programları sunuyor.

Çağdaş öğretim yöntemlerini merkezine alan Anabilim Anaokullarında, oyun ve drama en temel öğretim yöntemi olarak kullanılarak, çocukların öğrenme motivasyonları arttırılıyor.

Çocukların zekasının %75’i okul öncesi dönemde gelişir. Bu hassas dönem, çocuğun eğitiminde yapılacak her çalışmanın, akıl ve bilimin süzgecinden geçerek yapılandırılmasını gerektirir. Bu gerçekten hareketle, sorumluluğun bilincinde olan Anabilim Anaokulları, çocuğun gelişimini ‘eğitim bilimi’nin gerçeklerine uygun olarak düzenlediği çalışmalarla desteklemektedir. Anaokulundan itibaren öğrencilerin kişilik özelliklerini güçlendirmek amacıyla “Kişilik Geliştirme Çalışmaları”, yetenekleri açığa çıkarmak ve güçlendirmek amacıyla “Yetenek Geliştirme Çalışmaları” uygulanmakta, yabancı dil eğitimi kapsamında yabancı öğretmenlerle gerçekleşen yoğun programlar ve zenginleştirilmiş öğrenme ortamları sunulmaktadır. Temelinde, aktif öğrenme, yaşayarak öğrenme ve oyunla öğrenme yaklaşımlarını esas alan eğitim çalışmaları, akademik danışmanlar - alanında uzman kişilerle sürekli takip edilmekte ve geliştirilmektedir. Yaparak - yaşayarak öğrenme ve çoklu zeka teorisi esasına dayalı akademik program ile sportif yaşamı birlikte sunan Anabilim, öğrencilerinin bedensel farkındalıklarını arttırmayı ve öğrencilerine yaşam boyu spor alışkanlığı kazandırmayı hedeflemektedir.

Çok yönlü eğitimin adresi Anabilim Eğitim Kurumları, deneyimli eğitim kadrosuyla akademik yönü güçlü, sosyal ve sanatsal alanlarda başarılı ve native speaker öğretmenlerle yabancı dil farkındalığı yaşayan nesiller yetiştirmektedir.


Anaokullarımızda öğrencileri neler bekliyor?

• Zengin branş dersleri

• Çoklu zekaya dayalı erken yaşta ilgi ve yönelim belirleme

• Yetenek Geliştirme Çalışmaları

• Kişilik Geliştirme Çalışmaları

• Yabancı öğretmenler eşliğinde etkin yabancı dil eğitimi

• Dikkat ve Bellek Eğitimi Çalışmaları

• GEMS Çalışmaları (Fen ve Matematikte Büyük Buluşlar)

• Zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış eğitim

• Yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatı

• Akademik yaşamla birlikte sanatsal ve sportif yaşam

• Alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadrosu

• Her yaş düzeyinde İlköğretim 1. Sınıfa hazırlık çalışmaları

Diğer Haberler

Lüküs Hayat Müzikali için geri sayım başladı!
Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğumuz bu yıl, Türk tiyatrosunun en beğenilen eserlerinden biri haline gelen Ekrem Reşit Rey’in kaleme aldığı, bestesi Cemal Reşit Rey’e ait olan eğlencel..

Devamı
Anabilim Dublaj Takımı iftiharla sunar!
25 Mayıs’ta, Anabilim Ortaokul 5. sınıf öğrencileri arasında Dubbing Fest (Dublaj Festivali) düzenlendi. 15 takım hâlinde yarışan öğrencilerimiz, hazırlık aşamalarında bile oldukça heyecanlı ve neşe..

Devamı
“Spelling Bee Yarışması”nda kelimeleri hızlı ve doğru hecelemek için yarıştık.
Sabırsızlıkla beklenen 2. sınıflar Spelling Bee Yarışması Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerimizde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, yarışma öncesinde hazırlanan kelime listesi..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL