14 Mart Pi Günü Etkinlikleri

Pi günü bir çemberin çevresinin çapına bölünmesiyle elde edilen ünlü matematik sabiti Pi’nin önemini vurgulamak için 1988 den beri önemli bir gün olarak kabul edilip, her yıl 3.ayın 14ünde tüm dünyada matematikçiler tarafından coşkuyla kutlanır.

 

Çemberin çevresinin ve alanının hesaplanması başta olma üzere matematik, geometri ve fizik gibi bilimler için de büyük öneme sahip olan Pi sayısını zihinlere kazımayı hedefleyen, farkındalık yaratıp  matematiğin sürprizlerle dolu dünyasını öğrencilerine en temelden keşfettirmeyi amaç edinen Anabilim Eğitim Kurumları Matematik Bölümü olarak, Pi ile dolayısıyla matematik ile ilgili keyifli, eğlenceli ve öğretici aktiviteler düzenledik.

 

Ortaokul öğrencilerimizin katılımlarıyla, eş zamanlı olarak Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerinin  birlikte hareket ettiği etkinliklerimiz arasında  5.sınıf ve 6.sınıflar arası Pi kapısı süsleme yarışması, 5.6.7. ve 8.sınıf öğrencilerimizin katıldığı Pİ GÜNÜ Karikatür Yarışması düzenledik. Yine 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin dahil olduğu 14 Mart Pi gününde yapılacak fotoğraf çekimi için matematik ders saatinde Pi tişörtü tasarlama etkinliği düzenledik. Kendi pi tişörtlerini tasarlayan öğrencilerimiz hem eğlenip hem de öğrenmiş oldular.

 

Pi Günü Kapı Süsleme Yarışması Sonuçları:

 

Ataşehir kampüs 5.sınıflar birincisi 5-E, 6.sınıflar birincisi 6-D ve Sancaktepe kampüsü birincisi 5-C sınıfı öğrencilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Pi Günü Karikatür Yarışmasının Sonuçları:

 

Ataşehir Kampüs karikatür birincisi 5-F sınıfından Nazlı Serttek ile Sancaktepe kampüs birincisi 5-C sınıfından Artun Kubilay ‘ı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL